کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی بافت آرام گرفت

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس با حضور مردم ، مسئولان و دانشگاهیان شهرستان بافت برگزار شد و در دانشگاه آزاد اسلامی آرام گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بافت، حجت الاسلام علی مهدی‌زاده در این آیین باشکوه که با استقبال چشمگیر مردم همراه بود، تدفین این شهید گمنام در واحد بافت را برکتی برای دانشگاه آزاد اسلامی دانست و اظهار کرد: «شهید حرمت خاص خود را دارد و به مانند امامزاده است. امروز دانشگاه آزاد اسلامی بافت میزبان عزیزی است که با توسل به آن می توان راه درست را از نادرست متمایز کرد.»

امام جمعه بافت با بیان اینکه پیکر مطهر شهدا هرجا آرام گیرد، آرامبخش است و یاد و عطر مبارک آن در فضا پراکنده می شود و معنویت می آفریند، افزود: «مقام و جایگاه شهدا آنچنان است که آیت الله مشکینی فرمود حاضرم ثواب بیست سال نماز در سجاده را با دو رکعت نماز با لباس خونین در میدان جنگ عوض کنم.»

 

وی با ذکر آیاتی از قرآن کریم افزود: «ای کاش همه عاقبت بخیر شویم. راه عاقبت بخیری یاری دین خداست، همچنان که سیدالشهدا (ع) با نثار خون جوانانش و امام سجاد با اسارت و افشاگری هایش دین خدا را یاری کرد. یاری دین یعنی همین فضا و مکان اختصاص داده شده به شهدای گمنام در دانشگاه های کشور.»

مهدی زاده خواهران را با حجاب، عفاف و وقارخود یاری کنندگان دین خدا خواند و اظهار کرد: «همه باید با امر به معروف و نهی از منکر نگذاریم هنجارشکنی شود و ارزش های مقدس ما تحت الشعاع قرار گیرد. یاری دین بصورت عملی با رفتار و کردار است. یاری دین خدا یعنی زیر بار ذلت نرفتن، یعنی زینب کبری بودن در اوج اسارت. یاری دین یعنی سپاه قدس و گردان فاطمیون و زینبیون. یعنی استکبار ستیزی و تابع محض ولایت مطلقه فقیه بودن.»

امام جمعه بافت تصریح کرد: «امروز اعلام می کنیم کشوری که خطش خط شهدا و ولایت است در مقابل استکبار سرخم نخواهد کرد. آنچنان که معاویه و عمر سعد با همه دسیسه های خود نتوانستند پیروز شوند، آمریکا و ایادی استکبار نیز پیروز نخواهند شد.»

وی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع شهید گمنام خاطرنشان کرد: «حضور امروز مردم در تشییع این شهید گمنام و در همه صحنه های این نظام نشان داده است که آمریکا باید از عصبانیت بمیرد که جوانان این ملت محسن حججی ها هستند و پیرمردانش حبیب ابن مظاهرها و زیر بار ظلم استکبار نخواهند رفت. اگر آمریکا بخواهد کوچکنرین گزندی به این اتحاد وارد کند با خروش ملت مواجه خواهد شد.»

به گزارش آنا، در ابتدای این مراسم دکتر حمدالله منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با گرامیداشت سالروز شهادت امام سجاد(ع)طی سخنانی اظهار کرد: «امروز دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با 13 واحد دانشگاهی ، 37000 دانشجو،700 عضو هیأت علمی تمام وقت، 2000 هیأت علمی مدعو و 3000 کارمند پذیرای این شهید گمنام است که مقدمش را گرامی می داریم.»

 

وی با بیان اینکه شهادت حیات طیبه است، ادامه داد: «حیات طیبه یکی از اوصافش شهادت در راه خداست. حیات طیبه ختم به لقاالله می شود و شهید حضور در خلوت حضرت حق پیدا می کند. پس شهادت افنخار است. در اکثر آیاتی که در قرآن مجید در خصوص شهادت آمده است، تاکید بر زنده بودن شهید است. شهدا نزد خداوند متعال و در قهقهه مستانه شان عندربهم یرزقونند.با اولین قطره خون شهید تمام گناهان او پاک می شود.»

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: «به برکت حضور شهدا و بویژه شهدای گمنام فضای کشورجمهوری اسلامی ایران رونق می گیرد و معطر می شود. امروز مفتخریم که دسته گلی ازجوانان غیور سالهای دفاع مقدس را میزبان هستیم و به این میزبانی به خود می بالیم.»

در پایان مراسم نماز این شهید گمنام که در عملیات بدر و در شرق دجله به شهادت رسیده است، به امامت حجت الاسلام امان الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و رئیس واحد رفسنجان اقامه و پیکر مطهرش جنب کتابخانه شهید کریمی دانشگاه آزاد اسلامی بافت به خاک سپرده شد.
   1396/7/26 14:42
23 مرداد 1399
   
  2020 Aug 13
    
   22 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد