در واپسین روزهای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل صورت گرفت؛ چاپ دو جلد کتاب با موضوع اقتصاد مقاومتی توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت
دوجلد کتاب با عنوانهای" سیره اقتصادی پیامبر (ص) باتکیه بر اقتصاد مقاومتی"  و "نقش خانواده درتحکیم اقتصاد مقاومتی "توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت به رشته تحریر در آمدند.
دکتر ابراهیم خراسانی پاریزی در این خصوص بیان داشت: با توجه به نامگذاری سال 1395 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و در راستای جامه عمل پوشیدن به این فرمان ، واحد بافت همگام با سیاستهای دانشگاه آزاد اسلامی تمام تلاش خود را در این زمینه بکار برد که چاپ این کتابها نیز در همین راستا صورت گرفته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت  در خصوص کتاب سیره اقتصادی پیامبر (ص) باتکیه بر اقتصاد مقاومتی گفت: درباره پیامبر اعظم (ص) نقل شده که ایشان خفیف المؤونه  و کثیر المعونه بودند یعنی پر کار و کم خرج بودند، لذا همانطور که خداوند بزرگ در قران  مجید ، رسول خدا(ص) را بهترین اسوه معرفی می نماید ایشان بهترین نمونه اقتصاد مقاومتی نیز می باشند.
این پژوهشگر ادامه داد:رسول گرامی(ص) برای رفاه اقتصادی مردم، اقداماتی انجام داد ایشان برنامه توسعه اقتصادی مدونی برای شکوفایی اقتصاد مسلمانان پی ریزی کرد.پیامبراکرم(ص) با اجرای عدالت  و مساوات زمینه  توازن اقتصادی جامعه را فراهم کرد وتلاش وسیعی را برای نابودی فقر و برقراری رفاه عمومی آغاز کرد.
 وی گفت:ایشان برای جلوگیری از گرانی، حل مشکل بیکاری، تشویق به کاروتولید، ترغیب به ارزان‌فروشی و تعیین محل مناسبی برای بازار، توجه به اشتغال زنان ، اصلاح  الگوی مصرف و  توصیه به قناعت و قرض الحسنه ودیگرشاخص های اقتصاد مقاومتی، دستورها و راهکارهایی ارائه داده اند که دراین کتاب به آن پرداخته می شود.
دکترخراسانی پاریزی همچنین در خصوص کتاب نقش خانواده درتحکیم اقتصاد مقاومتی بیان کرد:خانواده به عنوان هسته اصلی نظام اجتماعی در توسعه و رشد اقتصادي جامعه نقشی اساسی ایفا می کند. اگر خانواده ها از جنبۀ فرهنگ و الگوهاي رفتاري و طرز نگرش به امور اقتصادي پیشرفت کنند، میتوان گفت فرهنگ کار و تولید، مصرف و پس انداز در کشور پیشرفت کرده است و در نتیجه موجب تجلی اقتصاد مقاومتی می گردد.
وی با بیان اینکه خانواده با برخورداري از دو عامل مهم تولید ، یعنی « سرمایه » و« نیروی انسانی »  یک واحد اقتصادي است، خاطرنشان کرد: خانواده بنگاه اقتصادي کوچکی ،تلقی شده که نیاز به مدیریت منابع دارد. از منظر دینی، صرفه جویی، قناعت وپرهیز از تجمل گرایی و چشم و هم چشمی لازمۀ اجراي مدیریت صحیح اقتصادي خانواده ها و تضمین کنندة موفقیت آنان در بعد اقتصادي است و در این میان زنان به عنوان مدیران مصرف در خانواده ها، با گام برداشتن در جهت ارتقای اقتصاد خانواده،نقش مهمی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بازی می کنند.
کتابهای "سیره اقتصادی پیامبر (ص) باتکیه بر اقتصاد مقاومتی " و "نقش خانواده درتحکیم اقتصاد مقاومتی"توسط انتشارات ماهواره تهران با تیراژ700جلد وبا قیمت 150000 ریال روانه بازار کتاب شد.
لازم به ذکر است این دوکتاب به روسا و اعضای دو شورای" فرهنگ عمومی "و"ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی"شهرستان بافت به پاس برگزاری تمام جلسات سال 95 با محوریت اقتصاد مقاومتی ، تقدیم شده است.
 
با چاپ این دو کتاب ،تعداد تالیفات دکتر ابراهیم خراسانی پاریزی به 18 جلد رسید.


   1395/12/23 14:47
13 مرداد 1399
   
  2020 Aug 3
    
   12 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد