آغاز برداشت گل محمدی از گلستانهای واحد بافت

برداشت گل محمدی از حدود 3هکتار از گلستانهای دانشگاه آزاد اسلامی بافت آغازشد
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در این خصوص گفت: گل محمدی از قدیم الایام به علت خواص متعدد، محبوب همگان بوده و از نوع گل های عرفانی محسوب می‌شود. ایرانیان نخستین کسانی هستند که از گذشته‌های دیرین به ویژگی های خوراکی و درمانی گل محمدی پی برده‌اند.
رضا میرزایی با توجه به اختصاص چندین هکتار از اراضی واحد بافت به کشت گل محمدی بیان کرد: در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای شهریه، در سال 1392 حدود سه هکتار از اراضی واحد به کاشت گل محمدی اختصاص پیدا کرد که امروزشاهد دومین برداشت از این گلستان هستیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز چندین هکتار دیگر از اراضی دانشگاه به سطح زیر کشت این محصول اختصاص یافت.
مدیر روابط عمومی واحد بافت گفت: آب و هوای مطلوب شهرستان بافت فرصت خوبی را برای کاشت انواع درختچه، گیاهان زینتی و دارویی فراهم کرده است که به منظور توسعه فضای سبز دانشگاه گل‌خانه گیاهان زینتی  راه اندازی شده که امیدواریم بتوانیم علاوه بر حفظ فضای سبز منحصر به فرد واحد بافت بر وسعت و زیبایی آن بیفزاییم.
وی در پایان خاطرنشان کرد:ایران از قدیمی‌ترین کشورهای تولیدکننده گلاب در جهان به‌شمار می رود و سابقه آن به بیش از 2500 سال قبل برمی‌گرددو کشت گل محمدی در کشورمان به‌طور عمده در استان‌های فارس، کرمان، اصفهان و آذربایجان شرقی انجام می‌شود و این استان‌ها به ترتیب مقام‌های اول تا چهارم سطح زیرکشت گل محمدی را در ایران به خود اختصاص داده‌اند.

   1395/2/25 08:02
21 مرداد 1399
   
  2020 Aug 11
    
   20 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد