رئیس واحد بافت :نامگذاری هفته وحدت تاکیدی بر کاهش چالش های درونی جهان اسلام است

رئیس واحد بافت در نشست چالشهای همگرایی جهان اسلام بیان کرد:نام «هفته وحدت» انتخاب شد تا زمینه‌ای باشد برای تاکید برتحقق حکومت جهانی و واحد مسلمانان وبوسیله آن زمینه‌های اختلافات و چالش‌های درونی کاهش یابد.
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی بافت ،دکترابراهیم خراسانی پاریزی در نشست چالشهای همگرایی جهان اسلام که در سالن اجتماعات واحد بافت  و با شرکت استادان،کارکنان و دانشجویان برگزار شد گفت:یکی از آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که ریشه در اندیشه ناب توحیدی ایشان داشت، همانا اقتدار و عزت و سرافرازی مسلمین در جهان و اعتلای آنان در میان دیگر ادیان بود و به همین دلیل حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در بیان و دیدگاه‌های ایشان ضرورت وحدت مسلمانان به طور مستمر تأکید می‌شد.

رئیس واحد بافت با بیان فلسفه نامگذاری هفته وحدت ادامه داد:انتخاب فاصله میان 12 تا 17 ربیع‌الاول که روایت اهل سنت و شیعه نسبت به تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام است با همین هدف به عنوان «هفته وحدت» انتخاب شد تا زمینه‌ای باشد برای تاکید برتحقق حکومت جهانی و واحد مسلمانان وبوسیله آن زمینه‌های اختلافات و چالش‌های درونی کاهش یابد.
دکترخراسانی پاریزی افزود:نگرانی از قدرت گرفتن مسلمانان در جهان و انسجام آنها که نهایتاً امکان سلطه را از قدرت‌های استکباری از جهان اسلام سلب می‌کرد سبب شد که طی دو دهه گذشته راهبرد دشمنان بر دامن زدن به جنگ‌های فرقه‌ای و تشدید اختلاف میان مسلمانان متمرکز شده و با خلق گروه‌های وابسته تروریستی نظیر القاعده و داعش عملاً جهان اسلام را با هم درگیر و برای نظام سلطه و رژیم صهیونیستی بستری را فراهم آورند.
وی ضمن برشمردن نقش قدرت‌های سلطه ،عملکرد سران کشورهای عربی ، تأکید بر اختلافات ایدئولوژیک به جای نقاط مشترک ، بازیگران منطقه‌ای  و نقش صهیونیست‌ها  به عنوان عوامل بازدارنده تحقق وحدت در جهان اسلام افزود:اکنون و با توجه به پیامدهای منفی اقدامات تکفیری در وهن جهان اسلام بستر مناسبی برای تحقق و وحدت و همگرایی اسلام و مسلمانان ایجاد شده است که ضرورت برنامه‌ریزی و عملکرد هوشمندانه مسئولان، علما و دست‌اندرکاران جهان اسلام و به ویژه نظام جمهوری اسلامی را می‌طلبد.
دکترخراسانی پاریزی سپس به بررسی وقایع ماه بزرگ ربیع‌الاول پرداخت و بیان کرد: یکی از مناسبت‌های مهمی که در ربیع‌الاول صورت گرفت، هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه است. در پایان سال ۱۳ بعثت، حضرت محمد (ص) در پی نقشه کفار قریش برای قتل ایشان و به فرمان خداوند از مکه به مدینه هجرت فرمود و این چنین برگ زرینی در تاریخ اسلام ورق خورد.
رئیس واحد بافت اخلاق نیکو و تلاش فوق‌العاده را به عنوان دو ویژگی از عوامل موفقیت پیامبر اکرم (ص) نام برد و افزود: از دیگر مناسبت‌های ماه سراسر خیر و برکت ربیع‌الاول میلاد امام صادق (ع) است که فعالیت‌های برجسته علمی آن حضرت در تربیت شاگردان در عرصه‌های مختلف و معرفی اسلام ناب محمدی از جمله آثار ماندگار جهان اسلا
این مراسم با مولودی خوانی مداحان اهل بیت(ع)  پایان یافت.

   1394/10/15 10:34

1 بهمن 1399
   
  2021 Jan 20
    
   6 جمادی الثانی 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد