معاون پژوهش و فناوری واحد بافت:تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی برتوسعه پژوهشی کشور انکار ناشدنی است

معاون پژوهش و فناوری واحد بافت با با تاکید بر اینکه در حال حاضر بار زیادی از پژوهش کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار کرد: تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه پژوهشی کشور انکار ناشدنی است ، این درصد بطور حتم در آینده افزایش پیدا خواهد کرد و دانشگاه آزاد اسلامی طی رویکرد سالهای اخیر خود بدنبال این است که مشکلی از مشکلات جامعه را از نظر رفاهی، اجتماعی و اقتصادی حل کند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بافت، دکتر مجید معصومی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که با حضور اعضای هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات برگزارشد،  با بیان سخنی از مقام معظم رهبری که فرمود"براي خدمت رساني بهتر به مردم، کارهاي دقيق پژوهشي لازم است" بیان کرد: دردنیای امروزدانایی یکی ازمحورها وشاخص های اصلی پیشرفت وتعالی هرجامعه محسوب می شود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات وگسترش دانایی به دسترسی سریع وآسان به منابع علمی موثق وابسته است.

معاون پزوهشی واحد بافت به تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه پژوهشی کشور پرداخت و افزود: یک حرکت پر شتاب در کل کشور بطور عام و در دانشگاه آزاد اسلامی بطور خاص صورت گرفته است که امروز شاهد نتایج آن هستیم و باید بدنبال توسعه این حوزه و کیفی سازی آن در دانشگاهها باشیم.
دکتر معصومی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بار زیادی از پژوهش کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار کرد: تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه پژوهشی کشور انکار ناشدنی است ، این درصد بطور حتم در آینده افزایش پیدا خواهد کرد و دانشگاه آزاد اسلامی طی رویکرد سالهای اخیر خود بدنبال این است که مشکلی از مشکلات جامعه را از نظر رفاهی، اجتماعی و اقتصادی حل کند.
وی با بیان جذب 95 درصدی بودجه پژوهشی واحد بافت در سال گذشته به بیان اهم فعالیتهای پژوهشی یکسال اخیر این واحد دانشگاهی پرداخت  و گفت:در بحث اقتصاد دانش بنیان،عقد قرارداد با شرکتها در قالب مرکز رشدو فناوری و تولید مقالات عملکرد نسبی خوبی داشته ایم اما هنوز تارسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش داریم.
دکتر خراسانی پاریزی رئیس واحد بافت نیز طی سخنان کوتاهی بیان داشت: هفته پژوهش فرصتی مغتنمی است تا با هدف ارتقای شان و جایگاه پژوهش و فناوری و با بهره‌گیری از تمرکز فعالیت‌های این هفته ، عملکرد پژوهشی  در بوته نقد و بررسی قرار داده شود.
رئیس واحد بافت با بیان اهمیت بها دادن به امر پژوهش گفت:درواقع پژوهش موتور محرک پیشرفت وتوسعه محسوب می شود.حتی اگرنشانه هایی ازتوسعه بدون پرداختن به مبانی پژوهشی رخ دهد آن توسعه مستمر وپایدار نخواهد بود ونمی تواند مسیرمطمئنی را طی کند. بنابراین،پژوهش مبنای توسعه است وتضمینی برای استمرار توسعه به شمار می آید.
دکتر خراسانی پاریزی افزود: شاید یک پژوهش بنیادی به هنگام انجام، کاربرد عینی و مشخصی نداشته باشد، ولی در دراز مدت مبنایی برای توسعه دانایی و انجام سایر پژوهش‌ها خواهد بود.

در پایان این مراسم از استادان و دانشجویان فعال حوزه پژوهش واحد بافت تجلیل به عمل آمد.

   1394/10/2 14:55








15 مرداد 1399
   
  2020 Aug 5
    
   14 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد