خراسانی پاریزی درجمع نمازگزاران ادارات بافت:گسترش تحصیلات تکمیلی در اقصی نقاط کشور بزرگترین دستاورد دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس واحد بافت در جمع نمازگزاران نماز وحدت ادارات بافت به تبیین طرح گسترش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: گسترش تحصیلات تکمیلی در اقصی نقاط کشور موجی از شادابی و امید در جامعه ایجاد کرده که این موضوع یکی از بزرگترین دستاوردهای این مجموعه است
به گزارش خبرنگار آنا از بافت،در این مراسم معنوی که با حضور مسئولان و کارکنان ادارات،استادان،دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت برگزار شد،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت طی سخنانی بیان داشت: امروزه خدمات دانشگاه آزاد اسلامی بر کسی پوشیده نیست و انچه باید مورد توجه قرار گیرد تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ارتقا ی فرهنگ ، آموزش و پژوهش کشور است. تاسیس 145 مسجد در واحدهای دانشگاه آزاد و کسب مقام برتر اقامه نماز برای چندمین مرتبه در بین بیش از یکصد سازمان کشور و برگزاری بیست و دو دوره مسابقات قرآن و عترت    از جمله افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ ناب اسلامی است.

خراسانی پاریزی به ترویج فرهنگ دفاع مقدس توسط این دانشگاه اشاره کردوبیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد مقبره و دفن شهدای گمنام در دانشگاههای کشور و همچنین در زمینه ارائه درس آشنایی با دفاع مقدس پیشگام بوده است. همچنین سهمیه بسیجی فعال نیز برای پذیرش دانشجو فقط در دانشگاه آزاد اسلامی لحاظ شده است، ارائه دروس قرائت قرآن کریم و وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) نیز از دیگر افتخارات این دانشگاه است.
وی با توجه به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در نظام آموزش عالی کشور گفت: شرایط جدید دانشگاه‌ها در تحصیلات تکمیلی و ظرفیت‌سازی قانونی برای تصویب رشته‌های کار‌شناسی ارشد و دکتری تخصصی و هدف ‌گذاری مدیریت عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه نمونه‌ای از اجرای عدالت آموزشی در نظام آموزش عالی کشور است. همچنین تقویت واحد‌های دانشگاهی با تصویب رشته‌های تحصیلی را باید توسعه‌ای پایدار مبتنی بر کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی دانست.
خراسانی پاریزی با توجه به حمایت قاطبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرح گسترش تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاه آزاد، تصریح کرد: گسترش تحصیلات تکمیلی در اقصی نقاط کشور موجی از شادابی و امید در جامعه ایجاد کرده که این موضوع یکی از بزرگترین دستاوردهای این مجموعه است.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاداسلامی واحد بافت در سال 1373 با پذیرش 18 دانشجو در رشته کاردانی کامپیوتر فعالیت خود را در یک ساختمان اهدایی آغاز نمود و اکنون پس از 18 سال تلاش و فعالیت به عنوان بزرگترین مرکز علمی شهرستانهای بافت، رابر و ارزوئیه به پیشرفت علم و دانش در این منطقه کمک نموده و در قسمت های مختلف با کوشش های بی دریغ مجموعه، فعالیت های زیادی را انجام داده است. در این واحد دانشگاهی 7000 نفر فارغ التحصیل شده اند و اکنون در 55 رشته در مقاطع کاردانی ،کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد و دکتری به کار خود ادامه می دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت عنوان داشت: بیش از 100 طرح پژوهشی از اساتید این واحد به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز طرح های در دست اجرای متعددی در دست انجام است. 22 جلد کتاب و بیش از 100 مقاله در نشریات معتبر علمی از اساتید این واحد منتشر شده ، همچنین نزدیک به 100 مقاله ISI از اساتید این واحد به چاپ رسیده است.
خراسانی پاریزی تلاش برای توسعه دانشگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی را از اهداف مهم برشمرد و اظهار کرد: بااضافه شدن یک رشته دکترای حرفه ای دامپزشکی و وجود 3رشته دکتری تخصصی و16 رشته کارشناسی ارشد تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی به 20 رشته افزایش پیدا کرده است.
وی از عزم جدی واحد برای توسعه تحصیلات تکمیلی سخن گفت و ادامه داد: با تشکیل به‌ موقع پرونده رشته‌ها و گذر از مراحل استانی و سازمان مرکزی، این پرونده‌ها به وزارت علوم رسیده‌اند که با توجه به پتانسیل مناسب واحد بافت و تصویب تعدادی از آنها شاهد جهش خوبی در تعداد رشته‌های واحد خواهیم بود.
رئیس واحد بافت در پایان ابراز امیدواری کرد که این واحد دانشگاهی با وجود کارمندان دلسوز ،اساتیدپژوهشگر،جوانان مستعد شهرستانهای بافت ،رابر و ارزوئیه ووجود آب و هوا ، طبیعت و فرهنگ خوب مردم منطقه پله های رشد و ترقی را بیش از پیش طی نماید.

   1394/10/1 15:00

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت-دروازه ورود به آینده
تحصیل با تسهیلات ویژه در دانشگاه بافت
11 آذر 1399
   
  2020 Dec 1
    
   15 ربیع الثانی 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد