واحد بافت میزبان اولین جلسه خارج از مرکز نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید انصاریان به همراه حجت الاسلام والمسلمین قنادزاده معاون نهاد طی سفری  یک روزه با دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بافت دیدار و در جلسه شورای فرهنگی این واحد شرکت نمودند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بافت ،این جلسات که اولین جلسات خارج  از مرکز نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان بحساب می آمد با استقبال خوب اساتید،کارکنان و دانشجویان واحد بافت همراه شد .

دکتر انصاریان در جلسه شورای فرهنگی واحد بافت خاطرنشان کرد:در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و در جهت پاسخ به توقعات مقام معظم رهبری باید در دوبعد فکری و عاطفی برای دانشجویان برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد:باید برای دانشجویان بیشتر کارکرد.دانشجو ذاتا عقلانی گراست و دنبال اغنای عقلی است.جلسات فکری و فرهنگی باید در راستای تقویت اندیشه دینی دانشجویان باشد.جهت گیری کلی مناسبتهای اسلامی و برنامه های فرهنگی باید تقویت اندیشه دینی دانشجویان باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان بیان داشت:دانشجویان باید با محتوای اندیشه اسلام آشنا شوندتا شبهاتی که دشمنان وارد می کنند نتواند دانشجویان را به سمت آنها سوق دهد. در این خصوص هم تعمیق ارزشهای اسلامی وهم پاسخگویی به شبهات بحثهای مهم و ارزشمندی است.
دکتر انصاریان خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگی رابطه عاطفی و دلی تاثیرگذارتر از بحث فکری است.مسئولان فرهنگی باید رابطه عاطفی و دلی با دانشجویان برقرار کنند و این تاثیرگذارتر از بحث فکری است.فقط فکر نیست که انسان را به کمال می رساند بلکه قلب و دل است.
وی با بیان  نقل قولی از مقام معظم رهبری در ارتباط باموعظه و خیرخواهی  دست اندرکاران فرهنگی خاطرنشان کرد:
خیرخواهی مسئولان فرهنگی نسبت به دانشجویان بستر را برای پذیرش مسائل آماده می کند.اخلاق و منش و رفتار ما با دانشجویان برای کسی که کار فرهنگی میکند مهم است.افسر فرهنگی در جبهه نرم را با این شیوه می توان آماده کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قنادزاده دیگر سخنران این جلسه بود که از رویکرد جدید دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان مبنی بر جلسات این نهاد در خارج از مرکز استان و در واحدها سخن گفت و نکات لازم را در خصوص مسائل فرهنگی و بخشنامه های موجود گوشزد کرد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سالار محمدی سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی واحد بافت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فرهنگی  سال 94 این واحد دانشگاهی بر ارتباط هرچه موثرتربا اساتید و دانشجویان تاکید کرد.
پس از پایان جلسه شورای فرهنگی ،مسئولان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در جلسات جداگانه دیگری با دانشجویان تشکلها و نخبگان و اساتید عضو تشکل هم اندیشی اساتید دیدار کردند.

   1394/9/3 12:27
23 مرداد 1399
   
  2020 Aug 13
    
   22 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد