عضو کمیسیون آموزش مجلس در مراسم گرامیداشت روز معلم در واحد بافت بیان کرد: دانشجویان ، توجه به اندیشیدن و اهمیت اندیشه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

عضو کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم نکوداشت مقام استاد در واحد بافت گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند "کلیه آثار شهید مطهری مورد تایید من است"، پس به دانشجویان توصیه می کنم آثار این شهید بزرگوار را به دقت مطالعه کنند وتوجه به اندیشیدن و اهمیت اندیشه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در این مراسم که در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی و با حضور اساتید،کارکنان و دانشجویان برگزار شد،ابتدا دکترابراهیم خراسانی پاریزی رئیس واحد بافت طی سخنانی ضمن تبریک هفته معلم اظهار داشت: در جامعه انسانى اساسى ترین کار تعلیم و تربیت است وکسى که این رسالت را به دوش مى کشد معلم است. براساس همین تعریف است که پیامبران, معلم بشر خوانده مى شوندیعنى معلمان با الگوگیرى از رسولان الهى به پرورش و آموزرش افراد جامعه, همت مى گمارند.

رئیس واحد بافت ادامه داد: اهمیت هر کارى را باید با نقش و ارزش آن سنجید. اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلمى به اندازه اى است که ساختن و هدایت یک فرد مساوى زنده کردن همه افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه معلم و استاد تا خود را نساخته باشد نمى تواند دیگران را بسازد ،خاطرنشان کرد: استاد باید خودسازى کند, و براى این امر پیش نیاز دیگرى لازم است و آن, خودشناسى است, یعنى خودسازى به هیچ روى میسور نیست مگر آن که فرد ابتدا خود را شناخته باشد. بنابراین پیش زمینه هاى لازم براى استاد دو چیز است: خودشناسى و خودسازى.

دکترخراسانی پاریزی بیان کرد: معلمان و اساتید نقش برجسته‌ای در رشد و بالندگی دانشجویان داشته و با همت خود چشم انداز روشنی را برای آینده کشور عزیزمان ایران ترسیم می‌کنند که امیدوارم بیش از پیش به اهمیت نقش این بزرگواران در ساختن جامعه ای پویا توجه شود.

دکترعلیرضا منظری توکلی عضو کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت:آیات ابتدایی سوره مبارکه علق اولین منشور تعلیم و تربیت در اسلام هستند که طبق این آیات اولین معلم بشریت خداوند است.

نماینده مردم بافت،رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خداوند تنها جایی که بر بشر منت گذاشته ،هدایت انسانهاست.جایی که در قرآن میفرماید از جنس خودتان پیامبری برانگیختم تا به شما کتاب و حکمت بیاموزد.انسان به ضلالت می افتد و و انسانیت شکوفا نمی شود مگر زمانی که هدایتگری در بین آنها باشد  که با اقتدا به او بتوانند راه را تشخیص دهند.

دکترمنظری توکلی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی برتوجه جوانان به سه مولفه مطالعه، تهذیب نفس و ورزش کردن خاطر نشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند "کلیه آثار شهید مطهری مورد تایید من است"، پس به دانشجویان توصیه می کنم آثار این شهید بزرگوار را به دقت مطالعه کنند وتوجه به اندیشیدن و اهمیت اندیشه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از اساتید واحد بافت قدردانی شد.

   1394/2/29 16:56

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت-دروازه ورود به آینده
تحصیل با تسهیلات ویژه در دانشگاه بافت
8 آذر 1399
   
  2020 Nov 28
    
   12 ربیع الثانی 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد