اولین برداشت گل محمدی از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت

رئیس واحد بافت از آغاز برداشت گل محمدی از اراضی این واحد دانشگاهی برای اولین بار خبر داد و برتوسعه آن در آینده ای نزدیک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بافت ،دکترابراهیم خراسانی پاریزی رئیس واحد بافت در حاشیه بازدید از گلستانهای محمدی این واحد دانشگاهی اظهار کرد: گل محمدي از قديم الايام به علت خواص متعدد، محبوب همگان بوده و از نوع گلهاي عرفاني محسوب مي شود. ايرانيان نخستين كساني هستند كه از گذشته هاي ديرين به ويژگيهاي خوراكي و درماني گل محمدي پي برده اند.

رئیس واحد بافت با اشاره به اختصاص بیش از هشت هکتار از اراضی واحد بافت به کشت گل محمدی بیان داشت: در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای شهریه،سال گذشته 3 هکتار از اراضی واحد به کاشت گل محمدی اختصاص پیدا کرد که امروز همزمان با  ثمردهی هر چند محدود آن شاهد انعقاد قرارداد برداشت با بخش خصوصی هستیم .

وی ادامه داد: در سال جاری 5 هکتار دیگر از اراضی دانشگاه تسطیح شده تا به سطح زیر کشت این محصول افزوده شود تا بتوانیم در جهت کاهش وابستگی به شهریه قدم برداریم.

دکترخراسانی پاریزی درپایان گفت:آب و هوای مطلوب شهرستان بافت فرصت خوبی را برای کاشت انواع درختچه ،گیاهان زینتی و دارویی فراهم کرده است که به منظور توسعه فضای سبز دانشگاه  گل خانه گیاهان زینتی به مساحت 300 متر مربع راه اندازی شده که امیدواریم بتوانیم علاوه بر حفظ فضای سبز منحصر بفرد واحد بافت ،بر وسعت و زیبایی آن بیفزاییم.

   1394/2/6 17:46

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت-دروازه ورود به آینده
تحصیل با تسهیلات ویژه در دانشگاه بافت
8 آذر 1399
   
  2020 Nov 28
    
   12 ربیع الثانی 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد