سخنان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در مورد تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ارتقای فرهنگ کشور

رئیس واحد بافت در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت به تبیین تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ارتقای فرهنگ کشور پرداخت و ازپیشگام بودن این دانشگاه در بسیاری از موارد فرهنگی کشور سخن گفت .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بافت ، در ابتدای این جلسه دکترابراهیم خراسانی پاریزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافت ضمن خیرمقدم به اعضا به بیان تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ارتقای فرهنگ ، آموزش و پژوهش کشور پرداخت و گفت:امروزه خدمات دانشگاه آزاد اسلامی بر کسی پوشیده نیست و انچه باید مورد توجه قرار گیرد تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ارتقای فرهنگ ، آموزش و پژوهش کشور است. تاسیس بیش از145 مسجد در واحدهای دانشگاه آزاد و کسب مقام برتر اقامه نماز برای ششمین مرتبه در بین بیش از یکصد سازمان کشور از جمله افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ اسلامی است. برگزاری مسابقات قرآن و عترت ، نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی و کسب سازمان برتر در این زمینه را بایداز دیگر دستاوردهای این دانشگاه برشمرد.

دکترخراسانی پاریزی به ترویج فرهنگ دفاع مقدس توسط دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کردوبیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد مقبره و دفن شهدای گمنام در دانشگاههای کشور و همچنین در زمینه ارائه درس آشنایی با دفاع مقدس پیشگام بوده است. همچنین سهمیه بسیجی فعال نیز برای پذیرش دانشجو فقط در دانشگاه آزاد اسلامی لحاظ شده است، ارائه دروس قرائت قرآن کریم و وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) نیز از دیگر افتخارات این دانشگاه است.

رئیس واحد بافت در تشریح اقدامات فرهنگی یکسال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت نیز بیان داشت:واحد بافت برای اولین بار درسال گذشته میزبان 70 نفر از اساتید در طرح ضیافت اندیشه اساتید بود ، میزبانی جلسه شورای فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان ،میزبانی نمایشگاه سالانه آثار هنری نماز با حضور دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان، کسب مقام اول نمایشگاه آثار هنری نمازدر بین دانشگاه های آزاد اسلامی  استان کرمان ،برگزاری کنگره شهدای دانشجویی شهرستان بافت برای سومین سال متوالی،اختصاص دو ساعت از برنامه هفتگی دانشجویان به ساعت فرهنگی،برگزاری 18جلسه شورای فرهنگی و9 جلسه ستاد اقامه نماز ازاقدامات انجام شده فرهنگی واحد بافت در سال 94 بود.

وی برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و چهاردهمین دوره مسابقات اساتید ، برگزاری 5 اردوی زیارتی وسیاحتی دانشجویان،اساتید وکارکنان، میزبانی 2نوبت نماز وحدت ادارات شهرستان بافت،خر ید وتوزیع 500 جلد کتاب مذهبی میان اساتید،کارکنان و دانشجویان،برگزاری 18دوره  مراسم  مناسبتی ملی ومذهبی،برگزاری مراسم زیارت عاشورا از ابتدای محرم تا پایان صفر درنمازخانه دانشگاه ، اختصاص مبلغ بالغ بر 92میلیون ریال برای اردوی راهیان نور،برگزاری انتخابات و تشکیل هیئت مدیره تشکل سیاسی-اسلامی فرهیختگان اساتید را از دیگر فعالیت های فرهنگی این واحد دانشگاهی طی یک سال اخیر دانست.

حجت الاسلام مهدی زاده امام جمعه بافت دیگر سخنران این جلسه بود که ضمن اشاره به اینکه همه جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در اسلام را میدانیم وچه کنیم تا اجرایی شود،خاطرنشان کرد: نمایندگان ستاد امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر گزارش کار ادارات و نهادها،راهکار خود را ارائه دهند.اگر هر اداره ای ابتدا مجموعه خود را نقد کند و سپس در صدد اصلاح مشکلات باشد مسئله امر به معروف و نهی از منکر درست می شود.باید علاوه برارائه گزارش کار،این مسئله آسیب شناسی شود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت  افزود:تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاهها و جدی شدن آن،خاکسپاری شهدای گمنام در دانشگاه و تاثیر وجود آن،بهره گیری از نماز جماعت،استفاده از جملات زیبای اهل بیت(ع) در راستای امر به معروف و نهی از منکر و تبیین زندگی آن عزیزان از جمله موارد تاثیر گذار در بحث احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی زاده با بیان اینکه هر ارگان بهتر است نسخه مناسبی مطابق با شرایط خود برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تهیه کند ،خاطرنشان کرد:باید در مدارس جلساتی با اولیای فرزندان گذاشته شود و خانواده ها را با آسیب ها و آفات زندگی آشنا کرد و راهکار داد.

تشکیل هیئت های مذهبی در مدارس بویژه دبیرستانها،اختصاص یک روز نمادین درسال به امربه معروف و نهی از منکر بخصوص در ایام شاد و تولد ائمه اطهار(ع)،از دیگر راهکارهای احیای امر به معروف و نهی از منکر از زبان امام جمعه بافت بود.

فرماندار بافت نیز در ادامه جلسه  به بیان مسائلی در خصوص پیشگیری از بوجود آمدن منکر و مشکل در جامعه پرداخت و افزود:پیشگیری از منکرات و مشکلات بهتر است تا اینکه مشکل  و مسئله ای بوجود آید بعد به فکر رفع آن باشیم.برخورد هم بایستی منطقی و عقلانی باشد تا بازدارندگی لازم را ایجاد کند،توهین و برخورد بد مناسب نیست.

حمزه جواران خاطر نشان کرد:در اختیار گذاشتن یک غرفه مناسب به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در نمایشگاههایی که برگزار میشود،نظارت نامحسوس و حتی مراجعه حضوری  نمایندگان ستاد  احیای امر به معروف و نهی از منکر به ادارات،بازار و سطح جامعه البته با کارت شناسایی معتبر همراه با حفظ حریم افراد نیزمی تواند در احیای این فریضه الهی کارساز باشد.

در ادامه جلسه اعضای ستاد به بیان عملکرد و ارائه نظر در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پرداختند و خواستار انجام راهکارهای اجرایی این فریضه مقدس شدند.

   1394/2/1 10:21
21 مرداد 1399
   
  2020 Aug 11
    
   20 ذیحجه 1441
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد